Informace o Gabionech a proč je používat - Gabiony realizace - středočeský kraj

Přejít na obsah

Informace o Gabionech a proč je používat

Již jsme realizovali stovky staveb z gabionů po celé ČR
Gabionové opěrné zdi

Moderní řešení pro inženýrské, vodohospodářské a pozemní stavby

Gabionové zdi jsou osvědčeným funkčním stavebním prvkem. Tradičně se používají ke zpevňování svahů a terénu, k vyztužování komunikací, křídel mostů nebo břehů vodních toků. Uplatnění najdou i u rodinných domků, při budování zahrad nebo úpravách terénu.


Vodopropustné a ekologické gabiony pro středočeský kraj

Gabiony v sobě spojují funkčnost a estetiku, tedy dva parametry, které jsou klíčové pro každou moderní stavbu. Obliba gabionových opěrných zdí narůstá i díky jejich dalším vlastnostem.


Konstrukce gabionových opěrných zdí

Prvotřídní vlastnosti propůjčuje gabionovým zdím jejich důmyslná konstrukce. Skládají se z drátokamenných prvků (krychle, kvádry). Jednotlivé gabiony jsou vyrobené z kvalitního pozinkovaného drátu. Konstrukce se plní lomovým nebo přírodním kamenem, zeminou či recyklátem. Odolnost a pevnost přední svislé stěny vůči deformaci záleží na sponu. Jeho kvalita zajišťuje tvarovou stálost konstrukce.


Realizace gabionových zdí

Gabiony se díky svým vlastnostem hojně používají ve všech segmentech stavitelství. Nejčastěji najdou uplatnění v inženýrských, pozemních nebo vodohospodářských stavbách. Vedle toho se objevují také u parků, kolem obchodních nebo komerčních center, lemují dálnice, zpevňují svahy nebo terén. Využití tak najdou při zpevňovacích pracích, ale i jako architektonické prvky.Gabionové ploty

Gabionové ploty jsou dnes trendem při výstavbě oplocení. Staví se z gabionových košů vyplněných kamenivem. Koše mohou být i bez výplně a následně osázeny rostlinami (gabionové treláže). Využít lze také gabionové plotové systémy.


Hlavní výhody gabionových plotů

Ploty z gabionů jsou oblíbené kvůli rychlé, čisté a suché výstavbě, nadčasovému vzhledu, příjemné ceně, dlouhé životnosti a bezúdržbovým vlastnostem. Působí přírodním dojmem, souzní s exteriérem, jsou ekologické. Gabionové ploty jsou designová záležitost, je to moderní a žádaný způsob oplocení pozemku.Gabionové obklady

Gabionové obklady se hodí na obložení opěrných stěn, soklů, fasád stávajících staveb, schodů nebo teras. Výsledek působí nadčasově, designově a ekologicky. Pozinkované sítě a kamenivo jsou zcela bezúdržbové a díky nízké hloubce gabionu (běžně 20 cm) ušetříte místo.


Hlavní výhody gabionových obkladů

Obložení z gabionů má moderní a přírodní vzhled, který souzní s terénem i zahradou. Kámen do gabionů si můžete vybrat, zvolit si jeho velikost i odstín. Gabiony můžete kombinovat i s dalšími typy materiálů. Montáž je suchá a nenáročná, nemusíte čekat na jaro. Vedle gabionových obkladů jsou oblíbené také gabionové treláže, tedy gabionové koše bez kamenů, do nichž se zasadí rostliny. Treláže lze kombinovat s běžným gabionovým plotem nebo obkladem.Gabionové dekorace

Gabiony slouží nejen pro výstavbu opěrných zdí a plotů. Stále častěji se používají jako designový prvek. Gabionové dekorace mohou výrazně pozvednout vaši zahradu, vytvořit zajímavý zahradní element, který bude nápaditý, a přitom bude působit přirozeně.


Neotřelé gabionové dekorace

Gabionové dekorace jsou oblíbené, protože nenarušují ekosystém, souzní s přírodou a jsou ekologické. Platí, že fantazii se meze nekladou. Gabiony mohou důmyslně vyřešit terénní nerovnosti, můžete z nich vystavět zahradní zídky, obložit záhony nebo bazény. Aby byly úpravy dokonalé, je třeba zkušenost a zručnost. I zpracování malých rozměrů je totiž technicky náročné.Máte zájem o stavbu z Gabionu?

Designed by Webahosting.cz © Gabiony Group s.r.o.

Návrat na obsah